O ZAWODACH

Pathway in the autumn park

Ultratur jest nowym i ciekawym biegiem

BIEGNIEMY PRZEZ PIĘKNĄ PUSZCZĘ ZIELONKĘ

Ultratur jest nowym i ciekawym biegiem przez piękną Puszczę Zielonkę. Startujemy i finiszujemy w pięknym dworku Oskoma Trzaskowo w sąsiedztwie Puszczy i pól golfowych

Ruszamy 17 października 2021 (niedziela).

Legenda

O KRÓLU I TURZE

Znacie legendę o królu i turze, która pochodzi właśnie z Puszczy Zielonki? Źródłem naszej inspiracji były legendy Puszczy Zielonki udostępnione przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”. 

Przed wieloma wiekami król Polski Kazimierz III zwany Wielkim, ostatni z dynastii Piastów, postanowił wybrać się na wielkie polowanie. Zwierzyny łownej w lasach żyło wówczas wiele, a król był wybornym myśliwym. Często przybywał do starego grodu zwanego Gnieznem.

Nieopodal rozciągała się Puszcza Zielonka – kraina wielkich drzew, nieprzebytych kniei, pełna wszelkich zwierząt i ptaków. Nic więc dziwnego, że król Kazimierz, przy okazji pobytu w Gnieźnie, udał się na łowy w towarzystwie swoich wojów. Tak się zapędził w tej puszczy, tak się zagalopował, że samotnie odszedł daleko, daleko od towarzyszy. Oj, biada być samemu w tak wielkim lesie! Rozejrzał się zdumiony i przerażony – nagle naprzeciw władcy stanął olbrzymi tur.

 

A man Runner of Trail . and athlete's feet wearing sports shoes for trail running in the forest
young male runner with camelbak run mountain ultra marathon

Spojrzeli sobie w oczy, przed walką nie było ucieczki! Król Kazimierz był potężnym mężczyzną, ale i tak długo, z wielkim trudem mierzył się z ogromnym turem. Powalił go wreszcie i ocalił swoje życie. Wielce uradowany rzekł do swoich wojów: „Na pamiątkę mojego zwycięstwa założę w tym miejscu osadę, zwaną Turostowo”. I tak Kazimierz III okazał się nie tylko wielkim, ale też odważnym i mądrym władcą.

Chcemy odczarować postać tura jako króla Puszczy a walkę jaką stoczycie – będzie z dystansem i samym sobą. U nas tur będzie pozytywną postacią, która będzie was pilnować na całej trasie.

Program

CO BĘDZIE NA WAS CZEKAĆ?

Runners running fitness in woods.athlete running on trail stones in forest.

3 dystanse: 14, 26 i 51 km.

Piękna jesienna przyroda w Puszczy Zielonce.

Odpowiednio dobrane punkty żywieniowe na trasie.

Dedykowana strefa finiszera gdzie uzupełnicie stracone kalorie.

Atrakcje towarzyszące: animacje dla najmłodszych, jednodniowe przedszkole dla pociech – możliwość zorganizowanej opieki nad waszymi pociechami, kiedy wy uczestniczycie w biegu, możliwość nauki gry w golfa, restauracja Oskoma i wiele innych.

Szczegóły

Start/Meta – Oskoma Trzaskowo (restauracja i pole golfowe):

    • Dystans 51 km – start 7:30;
    • Dystans 26 km – start 9:30;
    • Dystans 14 km – start 11:00;
    • Bieg dla dzieci – start 13:00.

Obszar: Puszcza Zielonka (związek międzygminny Puszcza Zielonka).

Organizatorzy: APS AGENCY Sp. z o.o. Sp. K. , REGON: 369044336, NIP: 7831769652; ul. Bóżnicza, nr 15, lok. 18, 61-751 Poznań.

Shopping Basket